Çocuklar İçin Doğa Etkinlikleri

//Çocuklar İçin Doğa Etkinlikleri

Çocuklar İçin Doğa Etkinlikleri

Doğa, bilinmezleri ve öğrenilmesi gereken noktaları barındıran büyülü bir dünyadır. Çocukların büyüme dönemi, doğa ile ilgili pek çok soru sordukları ve merak içinde oldukları bir dönemdir. Bu nedenle doğa etkinlikleri ile çocukların öğrenme ihtiyacının giderilmesi büyük önem taşımaktadır.  Yeni nesil çocukların doğayı keşfetmek ve merak ettikleri soruların cevabını öğrenmek için tablet ve telefonlardan araştırma yapma imkânı olsa da, doğayla iç içe bir şekilde öğrenmeleri çok daha etkili olacaktır. Çünkü bir ağaca, çiçeğe ya da hayvana dokunarak deneyimlemeleri, doğayı küçücük bir ekrandan öğrenmelerinden çok daha iyi sonuçlar verecektir. Ayrıca özellikle hayvanlardan korkan çocukların doğada yapılacak etkinlikler ile onları daha iyi tanımaları ve korkularının ortadan kalkması sağlanabilir. Siz de çocuklarınızın doğayı erken yaşlarda eğlenceli etkinlikler ile keşfetmesini istiyorsanız Baraka Köyü tam da size göredir.

Çocukların Doyasıya Eğlenebileceği Doğa Etkinlikleri

Çocukların doğayı erken yaşlarda keşfetmeleri her zaman çok daha etkilidir. Onların, merakları körelmeden ve kendilerini dış ortamdan soyutlamadan doğa etkinlikleri ile merak ettikleri hemen her şeye yanıt bulmaları mümkündür. Bunun yanında hayatı keşfederek ve deneyerek öğrenmeleri, özgüvenlerinin gelişmesi ve kendi başlarına başarılı olmaları açısından da oldukça önemlidir. Bu nedenle ailelerin çocukları ile vakit geçirirken doğa etkinliklerine yönelmelerinde büyük fayda bulunmaktadır. Gözlem, inceleme ve keşfetmeye yönelik bu etkinlikler, çocukların çevrelerine karşı duyarlı olmaları, yeni fikirler üretmeleri ve yaşayarak öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

Şehrin karmaşası ve stresinden uzak Baraka Köyü, çocukların doğa etkinlikleri ile öğrenmeleri ve sosyalleşmeleri için ideal bir alandır. Riva deresi kenarında konumlanan yaşam tesisimizde çocuklar, oyun alanları ve deneyim atölyesinde gerçekleştirilen etkinlikler ile doğayı keşfetme imkânı bulmaktadır.

Siz de Riva Baraka Köyü’nü tercih ederek çocuklarınızın tamamen güvenli ve huzurlu bir ortamda doğa etkinliklerine katılmalarını sağlayabilir, onlar ile birlikte 7’den 70’e herkesin sevdiği oyun ve aktivitelere katılma imkânı bulabilirsiniz.

Köyümüzde hafta sonları çocuklarınızla etkinliklere katılmak, güzel bir kahvaltı yapmak için rezervasyon yapmayı unutmayın. Rezervasyon için:  /  +90 216 433 37 88

2019-05-15T17:12:59+00:00

Leave A Comment