İstanbul’a Yakın Etkinlik Mekânları

//İstanbul’a Yakın Etkinlik Mekânları

İstanbul’a Yakın Etkinlik Mekânları

İstanbul, hem güzel hem de yorucu bir şehirdir. Bu nedenle de İstanbul’da yaşayan hemen her insan, ilk fırsatta şehirden uzak bir yerlere gitmek ve farklı etkinliklerde bulunmak ister. Ancak tatil süresinin kısa olması ya da diğer başka faktörler nedeniyle şehirden çok fazla uzaklaşmak çoğu zaman oldukça zor bir durumdur. Hal böyle olunca hafta sonunu ya da kısa tatil süresini değerlendirmek isteyen kişiler, İstanbul’a yakın etkinlik mekânları arayışına girmektedir. İşte bu noktada, şehirden çok fazla uzaklaşmadan farklı etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirme imkânı sunan Riva Baraka Köyü ideal bir etkinlik mekânı olarak karşımıza çıkmaktadır.

İstanbul’a Yakın Etkinlik Mekânları Nelerdir?

İstanbul’da yaşamak adeta hiç bitmeyen bir mücadele içinde olmak gibidir. Bir süre sonra yorucu hale gelen bu mücadele hali nedeniyle kişiler huzurlu birkaç etkinlik planlamaya yönelmektedir. Bu planlar için en mükemmel zamanlar ise hafta sonları ya da resmi tatiller olarak karşımıza çıkıyor. Artık İstanbul’da kalabalık olmayan bir yerin kalmadığı ve metrekare başına yüzlerce insanın düştüğü göz önünde bulundurulacak olursa, kafa dinlemek ve aynı zamanda eğlenceli etkinliklere katılmak için en mantıklısının şehre yakın etkinlik mekânlarını tercih etmek olduğu anlaşılacaktır.

Tatil gününüzde evinizden çıkıp kısa sürede ulaşabileceğiniz İstanbul’a yakın etkinlik mekânları için örnek olarak Yeniköy, Ağva, Anadolu Feneri, Polonezköy ve Çatalca gibi yerlerde bulunan mekanlar gösterilebilir. Ancak bunlar arasında Riva; yemyeşil doğası, tarihsel kalıntıları, sahili, sessiz sakin sokakları ve sahip olduğu etkinlik mekânları ile ön plana çıkan bir yerdir.

İstanbul’dan biraz uzaklaşarak aileniz ve çocuklarınız ile birlikte yemek yiyebileceğiniz ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebileceğiniz bir mekân arıyorsanız Riva Baraka Köyü sizin ve çocuklarınız için oldukça idealdir. Dilerseniz Riva deresi kenarında doğa ile iç içe bir köy kahvaltısı yapabilir, müzikli eğlencelere katılabilir ya da çocuklar ve aileler için düzenlenen eğlenceli oyunlara dâhil olabilirsiniz. Yine kitapsever biriyseniz kütüphaneyi ziyaret edebilir veya film sever biriyseniz açık hava sinemasında film keyfi yapabilirsiniz. Sonuç olarak İstanbul’a yakın gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir etkinlik mekânı arıyorsanız Baraka Köyü tam da aradığınız mekândır.

Köyümüzde hafta sonları çocuklarınızla etkinliklere katılmak, güzel bir kahvaltı yapmak için rezervasyon yapmayı unutmayın. Rezervasyon için: +90 545 768 81 23 /  +90 216 433 37 88

2019-05-15T17:23:40+00:00

Leave A Comment