Riva’da Serpme Kahvaltı

//Riva’da Serpme Kahvaltı

Riva’da Serpme Kahvaltı

Riva, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı, Karadeniz kıyısında yer alan şirin bir beldedir. İstanbulluların en çok tercih ettiği kaçış noktalarından birisi olan bu sahil beldesi, günübirlik geziler ve hafta sonu tatilleri için oldukça ideal bir yerdir. Doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Riva’da yapılabilecek birçok etkinlik bulunmaktadır. Bunlar arasında Riva Kalesini gezmek ve Riva plajında denize girmek gibi etkinlikler de yer almaktadır. Ancak bu doğa harikası beldede her ne yapılacak olursa olsun güne öncelikle nefis bir kahvaltı ile başlanmalıdır. Bu anlamda Riva’da serpme kahvaltı keyfi için tercih edilebilecek mekânların başında Riva Baraka Köyü gelmektedir.

Göl Kenarında Enfes Serpme Kahvaltı Keyfi

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak, tüm gün zinde hissetmek ve motive olmak için oldukça önemlidir. Bu anlamda yolunuz Riva’ya düşerse ve göl kenarında serpme kahvaltı keyfi yapmak isterseniz Baraka Köyü’nü tercih edebilirsiniz. Baraka Köyü’nde doğanın bin bir yeşili eşliğinde ve göl kenarında sunulan kahvaltı menüsü, tamamen organik ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır.

Riva bölgesindeki Paşamandıra mevkiinde konumlanan Baraka Köyü’nde deneyimleyeceğiniz kahvaltı, organik ürünler ile yapılmış 35 çeşitli bir menüdür. Zengin kahvaltı menüsü içerisinde; peynir çeşitleri, şarküteri çeşitleri, domates, salatalık, zeytin, reçel, tereyağı, kaymak, acuka, kekikli zeytinyağı, köy ekmeği, omlet, paçanga ve sigara böreği gibi pek çok lezzet bulunmaktadır.

Göl kenarında doğa ile iç içe bir kahvaltı keyfinin ardından Baraka Köyü’nde ailecek yapabileceğiniz pek çok etkinlik bulunmaktadır. Kahvaltınızı ettikten sonra ormanın içerisinde sessiz ortamda huzurlu dakikalar geçirebilir ya da müzikli eğlencelere katılarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ancak yapılabilecek etkinlikler bunlar ile sınırlı değildir. Tesis içerisinde çocuklar için düzenlenen doğa etkinlikleri bulunmaktadır. Çocuğunuzu bu etkinliklere dâhil ederek doğayı keşfetmesini ve sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz. Yine kahvaltı sonrası daha sakin bir gün geçirmek isterseniz kütüphaneyi ziyaret edebilir ya da açık sinemasında film keyfi yapabilirsiniz. Sonuç olarak Riva’da lezzetli bir köy kahvaltısının ardından tüm gününüzü keyifli bir şekilde geçirmek için Baraka Köyü’nü tercih edebilir, doğa ile iç içe huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Köyümüzde hafta içi veya  hafta sonları güzel bir Serpme Kahvaltı yapmak için rezervasyon yapmayı unutmayın. Rezervasyon için: +90 545 768 81 23 /  +90 216 433 37 88

 

2019-05-15T17:32:04+00:00

Leave A Comment